Γιορτή λήξης σχολικής χρονιάς σχολικού έτους 2021-2022

Γιορτή λήξης σχολικής χρονιάς Δημοτικού και Νηπιαγωγείου Απερίου.
Ήταν όλα όμορφα. Με έμφαση στην πολυπολιτισμικότητα επιλέξαμε για θέμα της γιορτής μας “Μια χώρα -όλοι μαζί” και καταφέραμε να νιώσουμε ακόμα πιο κοντά όλοι. Οι μαθητές μας έπαιξαν παιχνίδια από τη Γερμανία, Αλβανία, Ρωσία, Πολωνία, Γαλλία, κράτη από τα οποία κατάγονται, με μεγάλο ενθουσιασμό εισπράττοντας το χειροκρότημά μας. Οι γονείς πάλι, ανταποκρινόμενοι στο κάλεσμά μας έφτιαξαν φαγητά και γλυκά από τα κράτη τα οποία κατάγονται, προσφέροντάς μας όχι μόνο μια γαστρονομική ικανοποίηση αλλά κυρίως την αίσθηση της ανθρώπινης επαφής και του μοιράσματος θεμάτων από διαφορετικούς πολιτισμούς.
Ο καταπληκτικός Σύλλογος Γονέων προσέφερε δώρα σε μαθητές και εκπαιδευτικούς, τα εκτάκια μας, μάς αποχαιρέτησαν και εγώ δεν μπορώ παρά να αισθάνομαι ευγνώμων για αυτά τα 4 χρόνια στο Δημοτικό Σχολείο Απερίου.
Σας ευχαριστώ για όλη την αγάπη.
Καλό καλοκαίρι σε όλους.