Εσωτερικό πρωτάθλημα μπάσκετ με πρωτοβουλία του αθλητικού συλλόγου “Πρωτέας”

Μια πολύ σημαντική, αθλητική στιγμή για τα σχολεία του νησιού μας αλλά και της γειτονικής και όμορφης Κάσου, έλαβε χώρα σήμερα στο κλειστό γήπεδο μπάσκετ στο Απέρι.
Με πρωτοβουλία του αθλητικού συλλόγου “Πρωτέας” διοργανώθηκε ένα πρωτάθλημα μεταξύ των δημοτικών, γυμνασίων, λυκείων Καρπάθου και Κάσου.
Οι μαθητές αγωνίσθηκαν, συναγωνίστηκαν και έδωσαν το παρόν ημέρα Σάββατο στο γήπεδο, μακριά από τάμπλετ και κινητά.
Συγχαρητήρια πρώτα απ’ όλα για την πρωτοβουλία του συλλόγου “Πρωτέας” και στον πρόεδρό του κο Νίκο Αλεξιάδη και κατόπιν στα παιδιά που συμμετείχαν τόσο της Καρπάθου όσο και της Κάσου.
Οι νικητές ;; Η ομάδα που δημιουργήθηκε από τα παιδιά του Δημοτικού Απερίου.
Αγαπημένα μου παιδιά σας εύχομαι πάντα επιτυχίες στη ζωή σας, δίνοντας πάντα τον “καλόν αγώνα”. Προβλέπεται πάρτι τη Δευτέρα στο σχολείο…!!!
Παναγιωτα Σταματιαδη σε ευχαριστώ για το ρεπορτάζ καθώς άλλων υποχρεώσεων δεν μπόρεσα να παρευρεθώ.