ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΗΣ ΣΤ ΤΑΞΗΣ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ

Το προσπαθήσαμε, αγωνιστήκαμε, κουραστήκαμε αλλά το καταφέραμε. Έξι εκτάκια του Δημοτικού σχολείου Απερίου είχαν τη δυνατότητα να περιηγηθούν στην Ακρόπολη και στο Μουσείο της Ακρόπολης, να επισκεφτούν τη Βουλή των Ελλήνων και να παρακολουθήσουν το εκπαιδευτικό πρόγραμμά της και τις εκθέσεις που φιλοξενούνται εκεί, να επισκεφτούν το Μουσείο φυσικής ιστορίας Γουλανδρή στην Κηφισιά, το ΚΠΙΣΝ, το μουσείο σχολικής Ζωής και εκπαίδευσης όπου παρακολούθησαν το εκπαιδευτικό πρόγραμμα για το παλιό σχολειό, το Αττικό Ζωολογικό Πάρκο , το πλωτό πολεμικό μουσείο- θωρηκτό “Αβέρωφ” , μουσείο ψευδαισθήσεων και βέβαια να διασκεδάσουν και να περάσουν ανέμελες ώρες στο Allou fan park.
Περάσαμε όμορφα, με γνώσεις, εμπειρίες, διασκέδαση.
Ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ στο ταξιδιωτικό γραφείο Kbtravel Afandou και στη συνεργάτιδά του κα Ζωή Σαρικά με την οποία συνεργαστήκαμε για την οργάνωση της εκδρομής μας και στον κο Kbtravel Giannakakis τον οδηγό μας και ιδιοκτήτη του ταξιδιωτικού γραφείου, για την υπομονή του…!!
Εκτάκια μου, τα καλύτερα έρχονται….!!
“Να’ ναι μακρύς ο δρόμος, γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις.