Δράση για την ασφάλεια στο διαδίκτυο

Μια πολύ σημαντική δράση πραγματοποίησε χτες στο σχολείο μας η ομάδα από το κέντρο πρόληψης Δίοδος. Οι μαθητές κάθισαν σε ημικύκλιο μίλησαν για το πως βλέπουν τον εαυτό τους, γιατί είναι περήφανοι για τον εαυτό τους και έπειτα με βάση ένα σενάριο σχετικό με το διαδίκτυο οι μαθητές έπρεπε να το δραματοποιήσουν, να δώσουν λύση και να παρουσιάσουν τη λύση στην ομάδα τους αλλά και στις άλλες ομάδες.
        Μια δράση που εντάσσεται στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα για την ασφάλεια στο διαδίκτυο που εκπονούν οι μαθητές της Ε/Στ τάξης του Δημοτικού σχολείου Απερίου.
        Σας ευχαριστούμε για την παρουσία σας Ioanna Ιωάννα Μαρίνου (Joanna Marinou) , Σωτηρία Κρητικού στο νησί και το σχολείο μας. Οι δράσεις και οι παρεμβάσεις σας ανοίγουν άλλους δρόμους, για μας και τους μαθητές μας.