ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΗ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ

Ήταν μεγάλη η χαρά μας από την παρουσία του Συλλόγου Αιμοδοτών Καρπάθου μαζί με την υπεύθυνη αιμοδοσίας του νοσοκομείου Παίδων Αγία-Σοφία και τον πρόεδρο του Συλλόγου Αιμοδοτών Καρπάθου κ. Nikolaos Protopapas οι οποίοι μίλησαν στους μαθητές της Ε/ΣΤ τάξης για τη σπουδαιότητα της εθελοντικής αιμοδοσίας, μοίρασαν μπλουζάκια και τους προέτρεψαν να ασχοληθούν όταν φτάσουν στην κατάλληλη ηλικία. Θεμέλιο του εθελοντισμού, σπουδαία προσφορά προς το συνάνθρωπο και χρέος να μιλήσουμε στα παιδιά.
Σας ευχαριστούμε και ευελπιστούμε στη συνεργασία σας για ένα project όπου οι μαθητές μας θα εμπλακούν σε βιωματικές δραστηριότητες οι οποίες θα τους κεντρίσουν το ενδιαφέρον και θα ανακαλύψουν τη σημασία της εθελοντικής αιμοδοσίας.