Δωρεά υπολογιστών-αναβάθμιση αίθουσας υπολογιστών

Με μεγάλη μας χαρά σας ανακοινώνουμε ότι ένας ακόμα στόχος του συλλόγου μας πραγματοποιήθηκε!!Η αναβάθμιση και τελειοποίηση της αίθουσας πληροφορικής του σχολείου μας με 10 ολοκαίνουρια pc αξίας 6.000€ (10 κεντρικές μονάδες σταθερών υπολογιστών) και νέο δίκτυο Iαn! Ευχαριστούμε από καρδιάς για τη πολύτιμη δωρεά τους τον κ. Θεοδόση Ρουσέλη και τη σύζυγό του κ.Πέννυ Μακρή από το Απέρι!Ευχαριστούμε επίσης τον τεχνικό της εταιρίας κ.Θανάση Σιούτα που μόχθησε μαζί με τον κ.Ρουσέλη ώστε σε μία μέρα να έχουμε αυτό το αποτέλεσμα.. έκπληξη για τους μικρούς μας μαθητές και τη δασκάλα τους! Επόμενος στόχος μας,όπως αναφέραμε και σε παλιότερη ανάρτησή μας ,είναι η εξοικονόμηση ατομικών φορητών υπολογιστών ή “ταμπλετ”για κάθε μαθητή του σχολείου μας για την ίδια ζώσης ή και εξ αποστάσεως εκπαίδευση!Έτσι, προχωράμε ένα βήμα παρά κάτω και αναβαθμίζουμε το σχολείο μας σε ψηφιακό! !Πιστεύουμε ότι σύντομα αυτό θα πραγματοποιηθεί!!