ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ
Αγαπητοί γονείς θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι ο αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021 και ώρα 9:30 για τα εκπαιδευτήρια του Απερίου, στην αυλή του Δημοτικού Σχολείου Απερίου.
Οι μαθητές θα προσέρχονται με μάσκα και με δήλωση αρνητικού self test ή βεβαίωση παρελθούσης νόσησης.
Τα λεωφορεία θα ξεκινήσουν από Πηγάδια 8:55 π.μ., 7:15 από Σπόα, 7:30 από τις Πυλές για τα υπόλοιπα χωριά και οι μαθητές θα σχολάσουν 10:30.
Ενημερώνουμε τους γονείς επίσης ότι από την Τετάρτη 8 Σεπτεμβρίου ως και την Παρασκευή 17 Σεπτεμβρίου 2021 θα μπορούν να προμηθεύονται έξι (6) δωρεάν αυτοδιαγνωστικά (self) τεστ από τα φαρμακεία, προκειμένου να καλύψουν τις ανάγκες ελέγχου των τριών επόμενων εβδομάδων (13/09-3/10), δηλαδή ολόκληρου του Σεπτεμβρίου, αρχής γενομένης από την Κυριακή ώστε να προσκομίσουν τη βεβαίωση αρνητικού self test τη Δευτέρα στον αγιασμό.
Όσον αφορά τα επόμενα test, η δήλωση αρνητικού test θα πρέπει να προσκομίζεται στο σχολείο κάθε Τρίτη και Παρασκευή αφού γίνει 24 ώρες πριν το αργότερο.
Για την εβδομάδα από 13/09 έως και 17/09/2021 το σχολείο θα λειτουργήσει από τις 8:15 έως και 12:45 μ.μ.
ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ
Η ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ
ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΒΔΟΚΑΚΗ

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή για τη φωτογραφία.